SmVaK Ostrava: 300 tisíc pro zaměstnance aktivní v neziskovkách

blank

Společnost po osmé podpoří zaměstnance aktivní v neziskové sféře. V programu Plaveme v tom spolu! rozdělí 300 000 korun. V uplynulých letech podpořila 130 projektů. Vodárenská společnost tím potvrzuje, že si váží zaměstnanců, kteří se ve volném čase a obvykle bez nároku na odměnu věnují obecně prospěšným aktivitám. 

„Pustili jsme se do tohoto programu před osmi lety a neměli přesnou představu, jakým směrem se bude z hlediska zaměření dále ubírat. Postupně se etabloval, úspěšně rozvíjel a byly díky němu podpořeny desítky užitečných projektů v sociální, zdravotní, ekologické, kulturní nebo sportovní oblasti. Před třemi lety situaci zásadně zkomplikoval příchod neznámého onemocnění covid-19. Neziskové organizace musely stejně jako subjekty ve všech dalších oblastech veřejného života za běhu měnit své plány, transformovat některé projekty a řadu akcí v důsledku protipandemických opatření rušit. Naše podpora neustala ani během této doby a vždy jsme našli s neziskovými organizacemi cesty, jak pomoci realizovat projekty k rozvoji občanské společnosti v regionu, kde působíme. Nyní je čas se posunout dále,“ říká generální ředitel SmVaK Ostrava Anatol Pšenička.

Podpora pestré škály aktivit 

V posledních letech byla díky podpoře firmy realizována řada projektů, které pomáhají zlepšovat kvalitu života, jsou v mnoha oblastech užitečné a přinášejí radost. Podpory se například dočkali amatérští fotbalisté, sbory dobrovolných hasičů, mažoretky, Klub bechtěreviků ČR nebo spolek ITY ze Starého Jičína pečující o rodiny vychovávající dětmi s poruchou autistického spektra.

Větší objem alokovaných prostředků

„Za to si zaslouží respekt. Myslím, že kromě všech těžkostí a často bolestných zkušeností vychází neziskové organizace z covidového období silnější, efektivnější a flexibilnější v tom, jak dokáží operativně přizpůsobovat svou činnost aktuální situaci. Jsem pevně přesvědčen o tom, že také letos se bude o podporu ucházet řada zajímavých a užitečných projektů, které pomohou učinit život lidem v našem regionu jednodušší, příjemnější nebo třeba veselejší. Rozdělujeme s ohledem na ekonomickou situaci více prostředků než v minulosti, protože prakticky všechny vstupy se výrazně prodražují. Ačkoliv si uvědomujeme, že podpora pro jednotlivé projekty se nemusí jevit závratně vysoká, přesto vodárenskou metaforou můžeme říct, že z malých kapek podpory mohou vzniknout proudy potřebných a zajímavých projektů a akcí. A to bezpochyby platí,“ doplňuje Anatol Pšenička.

Scroll to Top