Například vedení Aqualandu Moravia v Pasohlávkách se rozhodlo nejisté situace s energiemi využít a od 2. listopadu brány aquaparku na šest týdnů uzavře. Během toho provede naplánované renovace. Jaká je situace v Brně nebo Hodoníně? Dobrou zprávou je, že tam provozy neomezí. Informoval o tom magazín PRO-ENERGY.
„Záměrně jsme zvolili toto období, jelikož je z celého roku nejslabší. Chceme vše zvládnout do Vánoc, aby u nás lidé mohli slavit závěr roku. Úpravy ve wellness a hotelu máme v plánu zvládnout během dvou týdnů,“ řekl ředitel Aqualandu Moravia Petr Pavlacký. Ten utratil loni v zimě za energie dva miliony, nyní se částka může vyšplhat až na deset. „Pevně věřím, že v mezičase dojde pro náš obor k zastropování cen energií tak, aby bylo Aqualand smysluplné provozovat i v mimořádně energeticky náročných měsících,“ sdělil Pavlacký.
Alternativní zdroje energie
Na další týdny se připravuje městská společnost STAREZ – SPORT, která v Brně aktuálně provozuje bazén v Kohutovicích, na Ponávce a lázně Rašínova. „Úsporná opatření jsme založili hlavně na měření a regulaci strojoven, řešíme také přechody na modernější a úspornější zařízení. S městem řešíme možnost využití alternativních zdrojů energií,“ řekla mluvčí Michaela Dittrichová. Omezení provozu zde nechystají.
Provozní omezení v Hodoníně nechystají
O úsporu energií se snaží také Lázně Hodonín. „Šetřit s energiemi se snažíme od prvopočátku zahájení veškerých provozů, tudíž nemáme mnoho možností, aby případné úspory nebyly na úkor hygienických předpisů nebo teplotního komfortu návštěvníků,“ řekl Švandelka. Jedním z nových opatření bude osazení jednotlivých provozů fotovoltaickými panely. „Toto opatření by mělo přinést výrazné snížení nákladů na elektrickou energii,“ dodal Švandelka, podle kterého se ani tady neočekávají provozní omezení.