SmVaK Ostrava: Čtvrt milionu mezi 18 užitečných, potřebných a zajímavých projektů

blank

Společnost opět podpořila zaměstnance aktivní v neziskové sféře. K více než 110 akcím neziskových organizací přibylo letos dalších 18. Vodaři tak opět potvrzují, že jim záleží na zaměstnancích, kteří se ve volném čase a převážně bez odměny věnují obecně prospěšným aktivitám. 

„Grantový program Plaveme v tom spolu! lze shrnout do jednoduchého motta – Z malých kapek dobrých nápadů vzniká moře užitečných, potřebných a zábavných věcí. Jsem rád, že naše zaměstnance v uplynulých letech neodradila od jejich zapojení v neziskovém sektoru pandemická situace. Ta samozřejmě možnost realizace řady akcí komplikovala a některé z nich musely být přepracovány do podoby odpovídající nové covidové realitě. Přijali jsme letos opět řadu projektů, které chtějí pomáhat v nejrůznějších oblastech života v našem regionu a zvyšovat jeho kvalitu. Ať již jde o oblast zdravotní, sociální, environmentální nebo společensko-sportovní. Z šestileté zkušenosti víme, že i zdánlivě malý příspěvek může pomoci ke startu a realizaci výrazně většího projektu, a tím se při našem rozhodování také řídíme. A vážím si toho, že naši zaměstnanci se v této oblasti v uplynulých dvou letech nevzdali a zůstávají aktivní a motivovaní. Hovořit o dobrých věcech dokáže prakticky každý, ale doopravdy konat už jen menšina z nás. Na to jsem u svých kolegů hrdý,“ říká generální ředitel SmVaK Ostrava Anatol Pšenička.

Ten věří, že bude rok 2022 v tomto ohledu předvídatelnější a díky vyšší proočkovanosti populace a mírnějším dopadům varianty omikron se budou pandemická opatření postupně rozvolňovat. „Nicméně je třeba být obezřetný, protože současná situace je i přes klesající trend počtu pozitivně testovaných lidí v naší zemi nadále křehká. Neměli bychom s blížícím se příchodem jara zapomenout na to, jak přísnými opatřeními jsme v uplynulých dvou letech procházeli,“ dodává Pšenička.

Zaměstnanci během prvního měsíce nového roku předložili 20 projektů s celkovými rozpočty v úhrnné výši 1 845 308 korun. Požadovaná výše podpory činila 429 100 korun. Komise doporučila pomoc 18 projektům v celkové výši 250 000 korun. Pomoc například získaly Klub bechtěreviků ČR, spolek ITY ze Starého Jičína pomáhající rodinám s dětmi s autismem nebo frýdecko-místecká ADRA na činnost charitativních obchodů. Vodaři neopomněli ani dobrovolné hasiče z bohumínské části Kopytov nebo z Petřvaldu u Karviné. Z příspěvku se mohli těšit také záchranářští kynologové nebo organizátoři letních táborů českotěšínského Klubu mladých Filadelfia. Zkrátka nepřišli ani fotbalisté z Darkoviček, stolní tenisté KST Slezanu Opava nebo horolezci z Horského klubu Frýdek-Místek.

Scroll to Top