V nynější krizové situaci dispečink kompletně řídí dohled nad vodohospodářskou infrastrukturou na Hradecku a zároveň úzce spolupracuje s obdobným zařízením v Kladně. Oba dispečinky jsou vzájemně zálohovány a mohou v krátké době převzít recipročně svou funkci.
„Máme okamžitý přehled nejen o kvalitě vody, ale i o aktuálně hrozících problémech a poruchách. Jsme tak problémy schopni vyřešit dřív, než nastanou. I proto jsou naši pracovníci v terénu vystaveni řádově nižšímu riziku, což přispívá k rychlejšímu zvládnutí epidemie a daleko větší stabilitě dodávek vody,“ řekl provozní ředitel Královéhradecké provozní ředitel Tomáš Hosa.
Riziko nákazy obyvatel z pitné vody je podle vodohospodářů prakticky nulové. Zároveň však vodohospodáři ve svých krizových plánech myslí na zvýšenou nemocnost či karanténu provozních pracovníků. „Co se týká dispečinku, ten je vybavený desinfekčními prostředky a rouškami a zároveň mezi dispečery nikdo jiný nemůže,“ uzavřel generální ředitel Královéhradecké provozní Jakub Hanzl.
Ilustrační foto