Moravská vodárenská částečně upravuje ceny na Olomoucku

blank
Společnost v hlavních provozovaných oblastech na Olomoucku zdraží od 1. dubna vodné a stočné. Cena se bez započtení daně z přidané hodnoty zvýší o 1,77 koruny na 112,84 Kč za metr krychlový. Včetně 12% DPH bude výše vodného a stočného 126,38 koruny, zatímco její aktuální výše je 124,40 korun.

Zvýšení ceny souvisí se změnou podmínek provozování a rozsahu tarifní oblasti Olomouc. Nová cena se týká města Olomouc, včetně jeho místních částí, a také obcí Grygov, Krčmaň, Velký Týnec-Vsisko, Samotišky, Toveř a Vodovodu Pomoraví, svazku obcí (Olomouc-Slavonín a Nemilany). Tři desítky obcí totiž od dubna mají nového dodavatele pitné vody. Nově bude vodohospodářskou infrastrukturu provozovat Vodohospodářská společnost Olomouc. Změna zahrnuje 7 500 odběrných míst zásobujících pitnou vodou 35 tisíc obyvatel.

V Olomouci bude dodávky pitné vody dále zajišťovat Moravská vodárenská. Vodohospodářskou infrastrukturu bude provozovat také v nedalekých obcích Grygov, Krčmaň, Velký Týnec-Vsisko, Samotišky a Toveř. Beze změn zůstanou ceníky pitné vody pro Svazek obcí Věrovany, Dub nad Moravou a Charváty i pro obce Křelov-Břuchotín a Dolany. Na Prostějovsku, kde má Moravská vodárenská na starost provoz vodovodů a kanalizací v Prostějově, Konici a okolních obcích, se rozsah obsluhovaného území nezmění.

Na Olomoucku a Prostějovsku bude Moravská vodárenská po 1. dubnu zásobovat pitnou vodou přes 190 000 obyvatel a provozovat 17 úpraven vod, 38 vodojemů, 11 skupinových vodovodů, sedm místních vodovodů, deset kanalizací a osm čistíren odpadních vod. VHS Olomouc spravuje vodohospodářskou infrastrukturu pokrývající většinu území Olomoucka, jejíž celková hodnota činí 4,27 miliardy korun. Majetek má od roku 2020 v pronájmu Moravská vodárenská.

Scroll to Top