Severočeská vodárenská společnost zmodernizuje v Hřensku na Děčínsku mechanicko-biologickou čistírnu odpadních vod z roku 2000.
Během opravy bude provedena demontáž lapáku písku s mamutkou a vzniklý otvor bude zakrytý novým plechem. Ten bude z pozinkovaného materiálu. Po osazení rozdělovacího objektu bude provedena montáž obvodového rámu nátokového kanálu, rám bude zabetonován a poškozená dlažba bude vyměněna. Po dokončení instalací v elektrorozvodně bude provedena výmalba stěn. Investorem je SVS a hotovo má být do konce letošního roku.
Hřensko je vstupní brána do Národního parku České Švýcarsko a významné turistické centrum Děčínska. S nadmořskou výškou 115 metrů je nejníže položenou obcí České republiky. Mezi turisty je zejména oblíbený kaňon Labe, z něhož vstupuje mezi skály údolí vinoucí se podél řeky Kamenice.
Loni SVS realizovala 184 staveb a dalších 80 ostatních a drobných rekonstrukcí za 1,9 miliardy. Mezi nejvýznamnější patřila rekonstrukce úpravny vody ve Velkých Žernosekách a čistíren odpadních vod v Bohušovicích nad Ohří a v Liberci. Investice do vodárenství v regionu letos překročí dvě miliardy. Mezi největší zahajované akce patří rekonstrukce úpravny vody Hradiště na Chomutovsku, která bude stát více než 500 milionů korun, nebo přivaděč Hrádek nad Nisou za 400 milionů korun, jenž je součástí projektu řešícího zásobování oblasti postižené důlní činností polského dolu Turów.
Vodárny plní stanovené cíle. „Přetrvávající turbulence v ekonomice, které mají dopad na ceny energií, pohonných hmot, stavebních materiálů i prací, zasahují do každodenní činnosti, nutí nás k pružným operativním i strategickým opatřením a vnášejí do práce někdy ne úplně žádanou dynamiku. Přesto se s tím vyrovnáváme a daří se nám plnit cíle stanovené podnikatelským záměrem a dalšími strategickými dokumenty,“ říká předseda představenstva SVS Tomáš Indra.
Ilustrační foto