
Vodárenská společnost Chrudim vytvořila v účetním období od 1. října 2022 do konce září 2023 zisk po zdanění 26,783 milionu korun, což znamená, že výsledek je o 5,144 milionu korun lepší než v předchozím období.
ČTK z výroční zprávy zjistila, že celkové výnosy se zvýšily o 32 milionů na 436 milionů korun. Náklady rostly pomaleji, dosáhly 382 milionů korun, což bylo asi o 27 milionů korun více než v předchozím období. Meziročně byly o osm procent vyšší tržby za vodné a o 15 procent za stočné, naopak poklesly ostatní provozní tržby a výnosy.
Podle informací VS jsou příjmy z ostatních neregulovaných činností významné a dominují mezi nimi především stavebně-montážní práce, kanalizační služby, projekce vodohospodářských staveb, matematické modelování chování vodovodních a kanalizačních sítí a prodej vodárenského materiálu.
Mezi významné projekty současnosti patří snížení energetické náročnosti chrudimské čistírny odpadních vod na centrálním dodavateli elektrické energie. Za hlavní přijatá a plánovaná opatřením lze považovat energetické zefektivnění systému provzdušnění (aerace) aktivačních nádrží, implementaci změn technologického uspořádání tak, aby bylo dosaženo úspor provozních chemikálií, dále výměnu kogenerační jednotky a instalaci fotovoltaické elektrárny. V blízké budoucnosti je plánována modernizace kalového hospodářství.
Společnost zásobuje pitnou vodou převážnou část Chrudimska a několik obcí, které sousedí s okresem. Celkem jde o více než 90 000 obyvatel. Velkou část vyrobené pitné vody prodává Vodovodům a kanalizacím Pardubice. Většinu, 95 procent akcií, vlastní společnost Energie AG Bohemia, která patří rakouské Energii AG Oberösterreich.