Město vybudovalo turistickou stezku kolem rybníků, která je vhodná také pro vozíčkáře s doprovodem. Oblast je mezi místními hojně vyhledávaná. ČTK o tom informoval starosta Radim Vetchý.
Úprava trasy okolo lanškrounských rybníků na bezbariérovou zpřístupní některá místa této lokality osobám se zhoršenou mobilitou a věřím, že úpravu uvítají také rodiče s dětmi v kočárku, vysvětlil starosta desetitisícového města na Orlickoústecku. V Pardubickém kraji jde o čtvrtou značenou bezbariérovou trasu.
Aby trasa splňovala podmínky bezbariérovosti, nechal Lanškroun upravit povalové chodníky, které jsou nyní opatřené vodicími páskami ze dřeva. U nástupu na hráz Pšeničkova rybníku bylo nutné zvolnit terén dosypáním zeminy s kamením. U Eduardova pramene je mostek doplněný o zábradlí.
Na trase jsou rovněž dvě nové odpočívky, které společně s turistickým značením zaplatil a instaloval Klub českých turistů, město dále obnovilo informační cedule na stezce, aktualizovalo texty, doplnilo QR kódy a tabule jsou v novém grafickém provedení. Náklady na stezku a obnovu tabulí si vyžádaly přes půl milionu, dotace byly kolem 400 000 korun.
Naučná stezka a přírodní park Lanškrounské rybníky se rozkládá západně od Lanškrouna jako součást příměstské rekreační zóny areálu přírodního koupaliště u rybníku Dlouhý. Stezka vede přírodním parkem, oblastí soustavy vodních ploch sedmi lanškrounských rybníků (Krátký, Dlouhý, Olšový, Pšeničkův, Plockův, Slunečný a Ostrovský).
Foto: vychodni-cechy.info