
V průběhu dubna ve městě proběhne plošná deratizace. Dojde k ošetření kanalizační sítě, teplovodních kanálů, veřejných ploch a vybraných objektů, informoval Jindřichův Hradec.
„Doporučujeme zajistit zvýšený dohled nad malými dětmi a domácími zvířaty. Vzhledem k tomu, že výskyt hlodavců je pravděpodobný i v okolí obytných domů, hospodářských stavení a na veřejných prostranstvích, vyzýváme obyvatele ke spolupráci, při vyhledávání pobytu hlodavců,“ uvedlo město.
Místa, kde jsou nástrahy položeny, musí být vyznačena varovnými cedulemi. Vzhledem k tomu, že potkani často migrují, se místa výskytu mění. K jejich hubení se používá například Hubex. Obsahuje pekařské drobky, šrot, kukuřici, čokoládu, tuk a účinnou látku antikoagulant. Nástrahy jsou obvykle pokládány pomocí dvoumetrových trubek do útrob sítě.