Německá ministryně Lemke se zajímala o splavnost Labe

blank

Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (za KDU) se setkala se svou německou kolegyní, spolkovou ministryní pro životní prostředí, ochranu přírody, jadernou bezpečnost a ochranu spotřebitele, Stefi Lemke (strana Zelených). Ministerstvo životního prostředí uvedlo, že jednaly především o spolupráci obou zemí během českého předsednictví v Radě EU, o aktuální problematice sucha, adaptačních opatření a řešení ochrany klimatu.

Právě adaptace na změnu klimatu je tématem, kde se ministryně shodly na potřebě úzké spolupráce v budoucnu. Dotkly se také tématu ochrany Labe a mezivládní dohody o splavnosti Labe. Setkání se uskutečnilo v Dessau, rodném městě ministryně Lemke. Česká republika totiž spolupracuje se Spolkovu republikou Německo na ochraně hraničních vod, a to i v Mezinárodní komisi pro ochranu Labe. Celková délka státních hranic České republiky se sousedními státy je 2 290 kilometrů, z toho je 738 kilometrů označováno za takzvanou mokrou hranici což je oblast, která je tvořená z více než 30 procent vodními toky a vodními plochami.

Právě s ohledem na délku hraničních vod je přirozené, že ČR věnuje značnou pozornost této spolupráci. Německá ministryně životního prostředí Lemke se během rozhovorů zajímala o aktuální stav projednávání Mezinárodní dohody o splavnosti Labe, jejíž návrh předkládá ministerstvo dopravy. Ratifikaci této dohody aktuálně projednává Poslanecká sněmovna.

Zdroj: MŽP

Scroll to Top