Vodárna Plzeň upozorňuje na možný zákal vody

blank

Pokud některým odběratelům poteče v Plzni kalná voda, není podle Vodárny Plzeň důvod k panice. Od 27. dubna do 21. května budou vodohospodáři provádět periodickou kontrolu požárních hydrantů v oblasti Slovany, Petrohrad, Světovar, Bručná, Čechurov, Hradiště, Černice, Koterov, Božkov a Radobyčice. 

„V tomto období může docházet k přechodnému zakalení vody. Za způsobené potíže se Vodárna Plzeň odběratelům omlouvá,“ uvedla mluvčí Dana Veselá. Se žádostmi o proplach potrubí a s případnými dotazy je možné se obracet na centrální dispečink na telefonní lince 377 413 444.

Firma také začala napouštět zahradní bazény. Podle mluvčí společnost není veřejná vodovodní síť určená pro velké odběry a vlivem nárazových změn hydraulických poměrů v potrubí se mohou uvolnit usazeniny na jeho stěnách, což zakalí vodu někdy i v širším okolí. Napouštění z kohoutku podle ní nelze použít v lokalitách s nedostatečnou kapacitou vodního zdroje. Při napouštění z vlastní studny se lidé mohou v bazénech setkat s různými nežádoucími látkami, například těžkými kovy, doplnila Veselá.

Vodárna Plzeň před několika týdny oznámila, že letos proinvestuje stovky milionů korun. Společnost například pokračuje s výstavbou Retenční nádrže Vinice, zahájí rekonstrukci Roudenského kanalizačního sběrače a začne s druhou etapou odkanalizování Lhoty.

Scroll to Top