
Řadu obcí na Rakovnicku trápí sucho, jednou z nich je Malinová. Příští rok by zde mělo Vodohospodářské sdružení obcí Rakovnicka vybudovat skupinový vodovod, který by vedl z Hvozdu do Krakova právě přes Malinovou. Více než půlkilometrový úsek přes obec by měl vyjít na zhruba 3 miliony korun, větší část pokryje dotace.
„Tím, že se Hvozd napojil na Pavlíkov se nám naskytla příležitost, aby vodovod pokračoval i směrem k nám. Nyní čekáme na dotaci, která je rozhodující, neboť bez ní bychom projekt nikdy nezrealizovali. Uznatelných nákladů může být 80, ale také pouze 60 procent, nicméně předpokládáme, že zhruba milion proinvestujeme,“ uvedla starostka Jaroslava Čechová. Obec letos počítá s vyhlášením výzvy k podání nabídek.
„Pokud nám zbydou peníze, budeme se snažit občanům situaci co nejvíce ulehčit a zrealizovat přípojky až na hranici jejich pozemků. Doufám, že se jich co nejvíce podaří udělat v první fázi, kvůli vstupům do komunikací a zeleně, abychom pak mohli přestoupit k opravě povrchu,“ dodala Čechová.
Vodohospodářské sdružení obcí Rakovnicka bylo založeno roku 1994 jako vlastnická společnost vodohospodářské infrastruktury a počáteční hodnota majetku dle pořizovacích cen 16 zakládajících obcí byla 229 milionů. Na konci roku 2016 již byla hodnota majetku spravovaného VSOR více než miliardu, už za účasti 33 členů sdružení.
Ilustrační foto