Batelov zmodernizuje čistírnu odpadních vod

blank

Městys Batelov na Jihlavsku začal s pracemi na nové kanalizaci v Bezděčíně, který pod něj spadá. Dále přijde na řadu intenzifikace čistírny. Informoval o tom Jihlavský deník.

„Stávající čistírna odpadních vod z roku 1997 už neodpovídá současným požadavkům, neumí třeba likvidovat fosfor. Areál bude nově chráněn proti povodním, vznikne kolem něj val, půjde ale zejména o novou technologii. Zatím pracujeme na kanalizaci, intenzifikace čistírny by se měla spustit v jarních měsících,“ uvedla mluvčí radnice Vendula Sedláčková.

Kanalizace bude významná i z pohledu dalšího rozvoje Batelova. Směrem na Bezděčín, za kolejemi, totiž vyroste 39 rodinných domků. Podle Deníku se jedná o developerský záměr a některé pozemky jsou již prodané. Po posledních pracích na kanalizaci byla v roce 2020 opravena lokalita Na Kopečku, kde je nyní nový asfalt, chodníky a veřejné osvětlení. „Nyní dáváme všude ledková světla, dochází k výrazné úspoře elektrické energie,“ doplnila mluvčí.

Scroll to Top