Modernizace vodovodu a kanalizace v Chomutově

blank

V Chomutově Na Příkopech vymění Severočeská vodárenská společnost vodovod a kanalizaci pro zhruba 700 obyvatel. Stavba je koordinována se statutárním městem Chomutov, které plánuje investiční akci na obnovu povrchů.

„Řady jsou zastaralé, s narůstajícím počtem poruch. Kanalizace je tvořena zděným obdélníkem DN 700/1200 a úsekem z kameniny DN 300. Do provozu byla uvedena v roce 1970. Kamerová prohlídka prokázala, že část kameninové stoky je popraskaná a zděná stoka je celkově v nevyhovujícím technickém stavu (poškození zdiva a stropů). V úseku křižovatky Puškinova a Na Příkopech vede stoka z kameniny DN 300 z roku 1950. Stoka je ve vyhovujícím stavu, je potřeba provést pouze sanaci šachet. Z uvedených technických důvodů a s ohledem na koordinaci s investicí města rozhodla SVS o provedení rekonstrukce vodovodu v celkové délce 288,8 metru a kanalizace v délce 63,9 metru,“ vysvětlili vodohospodáři.

Investorem stavby je SVS. Stavba byla zahájena protokolárním předáním staveniště 3. března , vlastní stavební práce začaly v uplynulých dnech. Podle smlouvy o dílo má být stavba dokončena do 31. srpna. SVS letos proinvestuje 1,445 miliardy. „K finančním objemům uvedeným pro jednotlivé okresy je nutné připočíst další prostředky v celkové výši zhruba 60 milionů korun určené na 126 drobných stavebně-strojních rekonstrukcí, například na doplnění zabezpečovacích systémů, rekonstrukce elektroinstalace, výměny dílčích částí technologií a ještě prostředky určené na projektovou činnost,” řekl dříve mluvčí společnosti Mario Böhme.

Ilustrační foto 

Scroll to Top